16 Nisan 2013

SAKLAMA! BAĞIŞLA!

Merhabalar sevgili blog dostlarım
Bu aralar baya bir eskileri değerlendirme aşamasındayım. Gerçi yaptıklarımın öncelerini fotoğraflamayı unutmuşum ama neyse sonrasına kısmet artık. Neyse lafı uzatmayayım sevgili yelkenli kız adlı blog arkadaşımızda görüp de sizlerle de paylaşmak istediğim bir etkinlikten bahsetmek istiyorum.
Okumadığımız yada beklettiğimiz kitaplarımızı zevkle ve merakla bekleyen arkadaşlarımıza ve miniklerimize göndermek bence saklamaktan daha hayırlı olacaktır. Ben bu etkinliğe varım. Yelkenli kızın da dediği gibi gönderilerinizi ptt kargo ile yaparsanız size de çok bir külfeti olmayacaktır sanırım. Şimdilik sevgiyle kalın


"""Gölgeler görüyordu çocuğun gözleri gölgeler… Ne olduğu belli olmayan… Rüyaydı bu…İki el miydi kuş taklidi yapan, yoksa kanlı canlı bir kuş muydu kanat çırpan? Bir kuş taşıyamazdı onca hikayeyi sırtında. Hele bir el; kaç şiir, kaç masal  sığardı ki? Besbelli bir kitaptı bu, okunmaya hazır.  En güzel sayfasını açmıştı bak! Bir çift göz bekliyordu sadece ne güzel!

   Uyandı çocuk sonra, doğruldu yerinden; odaya göz gezdirdi iyice. Yoktu uçan kitaplar. Sözcükler dökülmüyordu gökten.Reklamlarını, ölüm ilanlarını bile ezberlediği bir gazete vardı odunların altında, bir de öğretmeninden dinlediği birkaç masal, zihninde her gün rüyalarına giren. ..
  Bu, Ahmet’in öyküsüdür. Ahmet bizim köyümüzdeki her çocuğun adı. Onlara masallarını, hayallerini verelim dedik; kahramanları da siz olun istedik. 
 Hiç önemsemediğiniz en küçük yardım bir hayatı baştan sonra değiştirebilir.Evinizin bir köşesinde atıl durumda olan  dergi, ansiklopedi, masal-roman ve hikaye kitaplarınızı okul kütüphanemiz için gönderirseniz çok memnun oluruz. 

- Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.

Okul Müdürü: İbrahim KURUCAN
Tel: 0 505 820 0687


Proje Sorumlusu: Mahmut ADIN (Sınıf Öğ.)
İletişim: mahmutadin@hotmail.com

Web site: www.kitapkolik.net/
Facebook: www.facebook.com/kitapkolikler

Twitter: /NergisliOkul

OKUL ADRESİ:
NERGİSLİ CUMHURİYET İLKOKULU
REYHANLI/HATAY

* Köy okulu olduğumuzdan dolayı kargoyla ilgili bazı sıkıntılar olabiliyor. Bu yüzden okulumuza kitap gönderirseniz eğer kargo bilgilerini mail-twitter ile bildirirseniz seviniriz."""

3 yorum:

Zerrin dedi ki...

Şeker Tatlar Anneler Gününe Özel Kurabiye Seti Hediye Ediyor.Çekiliş için katılımlarınızı bekliyoruz.Ayrıntılar www.sekertatlar.blogspot.com

Mahmut Adın dedi ki...

Desteğiniz için teşekkür ederim.

Saygılar,
Mahmut ADIN - Proje Sorumlusu

Rengarenk Hobiler dedi ki...

böyle kampanyalar olsun ki çocuklarımız okusun ve bilinçlensin. Asıl biz size teşekkür ederiz. Sevgiyle kalın